Свердління металу

Свердління один з основних видів обробки металу. Процес свердління полягає в обробки металу обертовому ріжучим інструментом свердлом для отримання різних за глибиною і діаметром отворів в матеріалі. Глибина і діаметр отвору є основними параметрами за якими відбувається процес свердління. Так само розрізняють два основних види отворів одержуваних у процесі свердління:

  1. Свердління наскрізних отворів;
  2. Свердління глухих отворів.

Зазвичай процес свердління застосовується для подальшого приміщення в отримані отвори різних кріпильних елементів, частин інших деталей металоконструкцій або протягання кабелю. Процес свердління являє собою виготовлення не більшого поглиблення, за допомогою спеціального керна, в точки подальшого свердління, і твір свердління самого отвори шляхом проходження через нього свердла обертового на великій швидкості.

 

Варто зазначити що швидкість обертання свердла і так звана подача (тиск який чинить свердло на заготівлю) заздалегідь програмується на спеціальному верстаті. Важливо правильно вибирати діаметр свердла і сплав з якого це свердло виготовлено. Важливо пам'ятати, що діаметр отриманого отвору буде більше діаметра свердла. На сучасних верстатах виготовлених із застосуванням програмного забезпечення, точність свердління й швидкість виготовлення отворів набагато перевищує ручне виготовлення отворів. У процесі свердління на свердла виявляється дуже великий тиск, з цього в процесі свердла обробляються мастильно-охолоджуючими рідинами, що сприяє продовженню терміну служби сверел і отриманню чистої поверхні виготовляються отворів.

За призначенням процес свердління поділяють на:

  1. Свердління отворів під нарізні болти, розточування, зенкування і розгортання.
  2. Свердління отворів для розміщення в них кріпильних елементів і, кабелі і т.д.
  3. Свердління отворів для відділення заготовок з листового металу.

Так само розрізняють наступні види свердління:

  1. Свердління звичайних циліндричних отворів.
  2. Свердління різних багатогранних або овальних отворів.
  3. Свердління з метою збільшення діаметра циліндричних отворів (розсвердлювання).

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

TOP