Класифікація камінних топок

Топки для камінів можна умовно класифікувати наступним чином:

- За формою скла: з прямим склом і сферичним (напівкруглим), Еркерні (призматичним), Г-подібним (велике фронтальне + маленьке бічний), П- образним (велике фасадне скло + два маленьких бічних). При цьому стекла еркерних, Г-образних і П-подібних топок можуть бути як Целікова, так і складові (площини розділені вертикальним імпостом);

- За формою фасаду камінної топки: прямокутні (довга грань може бути розташована як по горизонталі, так і по вертикалі) і квадратні;

- За кількістю фасадів: з одним скляним фасадом і з двома. Останні ще називають наскрізними топками або топками шарового;

 

- За кількістю стулок: одно- і двостулкові; - За способом відкриття: орні (дверцята відкриваються убік), підйомні (при підйомі дверцята ховається під верхнім коробом облицювання) і комбіновані (суміщені обидва способи). При виборі слід мати на увазі, що більшість виробників випускає одні й ті ж моделі з усіма перерахованими способами відкривання.

- По механізму підйому дверцят: розрізняють ланцюговий, важільний і тросовий механізми. Для підйому дверцят будь-якого типу можуть використовуватися як дві напрямних, так і одна. При використанні першого варіанту менша ймовірність, що двері перекосить, але застосуємо він не завжди, наприклад при Г-образної дверцятах;

- По конструкції зольного ящика в топці: зольний ящик може висуватися з фасаду (подібно скриньки столу), і вийматися зсередини топки. Перший варіант хороший тим, що ящик більш доступний, а поганий тим, що він краде частину огляду. Другий - дозволяє максимально розширити огляд, зате діставати ящик незручно.

- За потужністю камінної топки: цей показник встановлюється дослідним шляхом ще на заводі і вписується в паспорт виробу. Саме він дозволяє розрахувати площу приміщення, яке здатна обігріти дана топка. Умовно прийнято вважати, що 1 кВт обігріє 10 м2 приміщення при висоті стель 3 м.

Розрізняють максимальну і номінальну потужність камінної топки. Максимальна - виміряна при експлуатації в короткий проміжок часу (3-5 годин) і майже ідеальних умовах: вологість дров - 15-20%, оптимальний димар і прекрасна теплоізоляція приміщення. Зрозуміло, що таких умов на практиці досягти не вдасться, тому показник максимальної потужності слід використовувати тільки для орієнтира.

Номінальна потужність (середня потужність обладнання, вимірювана під час лабораторних тестів, триваючих 3:00, при силі тяги димаря 10 Па) нижче максимальної приблизно на 30%. Так, топка з максимальною потужністю 14 кВт буде нормально обігрівати 90-100 м2 площі, і тільки зрідка (в максимальному режимі) здатна обігріти до (!) 140 м2. При цьому необхідно пам'ятати, що тривала експлуатація топки в режимі максимальної потужності призводить до її підвищеного зносу. На номінальну потужність і слід орієнтуватися при виборі топки.

Захист скла від кіптяви. Таким захистом в тій чи іншій мірі оснащені всі камінні топки. У найпростішому випадку механізм здійснення такого очищення полягає в тому, що при закритих дверцятах поверхню скла обдувається потоками повітря, які надходять через невеликі отвори, розташовані вище і нижче стулки.

Система допалювання. Сьогодні багато виробників камінних топок все частіше оснащують їх камерою допалювання, що дозволяє, по-перше, «витягувати» більше теплової енергії при спалюванні одного і того ж кількості дров (саме топки з камерою допалювання мають ККД 80%) і тим самим економити їх, по-друге, збільшують безпеку експлуатації (продукти згоряння надходять в димар з більш низькою температурою) і продовжують термін служби димаря.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

TOP