Камінобудування

камин

Що таке камін і для чого він необхідний? Здавна камін служив джерелом, з якого отримували тепло. У наш час, камін виконує не тільки дану функцію. Він ще робить приміщення більш затишним і комфортабельним. Психологами доведено, що спостерігаючи за полум'ям вогню, людина мимоволі розслабляється, відпускає всі сумні думки, отримує позитивний заряд енергії. Форма дизайн каміна залежить від бажання і смаків господарів будинку.

 Так як камін являє собою масивна споруда, фахівці радять робити для нього окремий фундамент. Бажано проводити закладку фундаменту для каміна відразу, після зведення стін і до появи підлог і стельовий конструкцій. Безпосередньо димові труби і сам фундамент краще виготовити з бетону або ж бутового каменю. Глибина залягання буде залежати від глибини промерзання грунту. Між фундаментом основної будівлі і каміна обов'язковий зазор в 55 мм. Він повинен бути заповнений грунтом.

У вже готовому будинку зведення додаткового фундаменту значно ускладнить установку каміна. Тому рекомендовано починати будівництво каміна одночасно з будівництвом будинку. Розміщення камінів на верхніх поверхах можливе, але в даному випадку необхідний докладний інженерний розрахунок.

Спеціаліст - будівельник допоможе розрахувати точну кількість каменів для кладки каміна. Як показує практика, на кладочний камін в цілому, необхідно до тисячі цегл.

Для кладки камінів потрібно ретельно вирівнювати цеглу, з метою полегшення роботи застосовується пересувна опалубка на вертикальних стійках. Так перед укладанням цегли перевіряють перев'язку швів. Усі цеглини повинні мати однаковий розмір.

Так як при роботі каміна відбувається нагрівання всіх його елементів, це варто враховувати при установці металевих елементів конструкцій. Залишати зазори мінімум 5 мм. В іншому випадку метал зашкодить кладку.

Каміни не переносять сквозняком, тому фахівці радять розташовувати їх якнайдалі від віконних і дверних прорізів. Все ж пріоритетним, при будівництві камінів стоїть питання протипожежної безпеки. Камін повинен бути ізольований від місць, де розташовані горючі і легкозаймисті матеріали.

Варто відзначити, що в будинках, старого зразка встановлювати камін забороняється в цілях безпеки. Сучасні дизайнери пропонують варіант декоративного каміна. Однак це не виключає можливості електроосвітлення, з імітацією вогню і полум'я, як у справжньому каміні.

Установка в камін - камінної топки, безпечне і сучасне рішення для каміна в будинку.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

TOP